terrassi ehitus

Terrasside hooldus – kuidas hoida oma puitterrass tip-top konditsioonis

Terrassi hooldamine

Terrasside hooldus – kuidas hoida oma puitterrass tip-top konditsioonis

Puidust terrass on ilus lisa igale kodule. See pakub kutsuvat väliruumi meelelahutuseks, lõõgastumiseks ja looduse nautimiseks. Terrassi regulaarne hooldus hädavajalik, et hoida oma puitterrass parima väljanägemise juures ning vältida ilmastiku, putukate ja muude tegurite põhjustatud kahjustusi. Siin on mõned näpunäited puidust terrassi hooldamiseks:

Puhastage terrassi regulaarselt

Üks lihtsamaid asju, mida saate oma puitterrassi hooldamiseks teha, on selle korrapärane puhastamine. Kasutage luuda või lehepuhurit lehtede, okste ja muu prahi eemaldamiseks terrassilt. Vee ja vooliku abil saate maha loputada ka kogunenud mustuse või tolmu. Kui sul on survepesur, võid sellega terrassi põhjalikumalt puhastada, kuid ole ettevaatlik, et mitte liiga palju survet kasutada, sest see võib puitu kahjustada.

Kontrollige kahjustusi

Kontrollige regulaarselt oma puidust terrassi kahjustuste (nt pragude, kildude või mädaniku) suhtes. Kui märkate kahjustusi, on oluline see võimalikult kiiresti parandada, et vältida selle halvenemist. Väikeste pragude või aukude parandamiseks võid kasutada puidutäitematerjali või vajadusel kahjustatud laud välja vahetada.

Lakkige, õlitage või värvige terrassi regulaarselt

Puidust terrassi kaitsmiseks ilmastikuelementide eest on oluline seda regulaarselt lakkida, õlitada või värvida. Terrassi õlitamine või lakkimine aitab vältida veekahjustusi, UV-kahjustusi ja muud tüüpi kulumist. Puidu loomuliku värvi säilitamiseks võite kasutada läbipaistvat puidukaitsevahendit või valida puidule teistsuguse välimuse andmiseks toonitud puidu hooldus vahendeid. Järgige vahendite ja vedelike puidule pealekandmisel kindlasti tootja juhiseid.

Kuidas vältida putukate kahjustusi

Putukad võivad puitterrasse oluliselt kahjustada, mistõttu on oluline võtta kasutusele ennetusmeetmed. Üks tõhus viis putukakahjustuste vältimiseks on kasutada survetöödeldud puitu, mida on töödeldud putukaid peletavate kemikaalidega. Võite kasutada ka putukatõrjevahendeid või paigaldada terrassile katted, et putukad terrassialalt eemale hoida.

Kaitske mööblit kahjustuste eest

Ka mööbel võib kahjustada teie puitterrassi, eriti kui see on raske või metallist jalgadega. Mööbli kahjustamise vältimiseks kasutage mööbli polsterdamiseks ja puidu kriimustamiseks või mõlkimiseks mööbli polsterdusi või muid kaitsemeetmeid. Kui terrassi kasutatakse tihedasti, siis võib terrassi katmiseks kaaluda ka välivaipade või mattide kasutamist.

Kärbi läheduses olevaid puid ja põõsaid

Puidust terrassile liiga lähedal kasvavad puud ja põõsad võivad vastu puitu hõõrudes või sellele lehti ja prahti puistates kahju tekitada. Selle vältimiseks lõigake regulaarselt lähedalasuvaid puid või põõsaid.

Ka talvekuudel on hoolitus vajalik

Talvekuudel on eriti oluline oma puidust terrassi eest hoolt kanda. Eemaldage terrassilt kohe lumi ja jää, kuna see võib sinna seisma jäädes kahjustada terrassi. Lume ja jää eemaldamiseks võite kasutada plastikkühvlit või jää moodustumise vältimiseks soolavaba jääsulatusvahendit.

Kokkuvõtteks võib öelda, et puidust terrass nõuab regulaarset hooldust. Neid näpunäiteid järgides saate hoida oma terrassi ilusana ja pikendada selle eluiga aastateks. Nõuetekohase hoolduse korral võib teie puidust terrass olla teie perele ja sõpradele naudingu ja lõõgastuse allikas väga paljudeks aastateks ning kindlasti tõstab õigesti ehitatud terrass ka teie vara väärtust.

Kas soovite muuta oma tagahoovi stiilseks õueoaasiks? Kas soovite kohta, kus kuumal suvepäeval külma jooki nautida? Kas olete väsinud oma naabri muru vahtimast, teeseldes, et naudite õues olemist? Kui nii, siis laske meie terrassivõlurite meeskonnal oma asja teha! Võtke meiega ühendust juba täna ja viime teie hoovi kaunistavad ideed ellu. Planeerimisest ehituseni. Terrassimiseni!

Võta ühendust

info@puuseppmeister.ee
+372 53488434