terrassi ehitus

Terrassi värvimine – ettevalmistusest terrassi taastamiseni

Terrassi hooldamine, Terrassi restaureerimine

Terrassi värvimine võib olla suurepärane viis selle välimuse parandamiseks ja ilmastiku eest kaitsmiseks. Siiski ei tasu kindlasti seda ülesannet kergekäeliselt võtta. Halvasti teostatud töö võib rikkuda terrassi esteetika ja isegi kahjustada puitu. Selles artiklis käsitleme kõike, mida peaksite teadma enne, kui hakkate terrassi värvimisega pihta.

Ettevalmistus

Enne värvimise alustamist peate terrassi korralikult ette valmistama. See sisaldab endas:

 1. Puhastamine: alustage kogu prahi eemaldamisega terrassi pinnalt. Mustusest, lehtedest ja muust lahtisest prahist vabanemiseks kasutage luuda või lehepuhurit. Seejärel puhastag terrassi puhastusvahendiga, et eemaldada plekid, mustus või hallitus. Enne järgmise sammu juurde asumist loputage terrass põhjalikult ja laske sellel täielikult kuivada.
 2. Lihvimine: terrassi lihvimine võib aidata eemaldada kõik karedad või ebaühtlased kohad ja luua värvimiseks sileda pinna. Kasutage karedate alade lihvimiseks jämedateralist liivapaberit, millele järgneb sileda viimistluse saamiseks peeneteraline liivapaber. Lihvige kindlasti laudade servad ja terrassi nurgad.
 3. Remont: Kontrollige, millised plaadid või kruvid on kahjustatud või lahti. Vahetage välja katkised plaadid ja lahtised ning roostes kruvid või poldid. Asendage kõik parandamatud lauad. Kasutage puidus olevate pragude või tühimike täitmiseks puidutäiteainet. Lihvige täidetud alad pärast puidu täiteaine kuivamist, et saaks sileda pinna.
 4. Kaitsmine: Katke terrassi lähedal olevad taimed või mööbel kattega, et kaitsta neid värvipritsmete eest. Kasutage maalriteipi, et katta maja kõik kohad, mida te ei soovi värvida.

Terrassi värvimine

Kui ettevalmistus on lõppenud, on aeg alustada värvimist. Veatu viimistluse tagamiseks järgige neid samme:

 1. Valige õige värv: Valige värv, mis on mõeldud spetsiaalselt puitterraside jaoks, kuna see on vastupidavam ja ilmastikukindlam. Ohutuse tagamiseks võite kaaluda ka libisemisvastase värvi kasutamist. Kui soovite naturaalset puidust välimust, võite värvi asemel kasutada poolläbipaistvat peitsi.
 2. Kasutage rulli: rull on parim tööriist terrassi värvimiseks. See võimaldab kiiret ja ühtlast pealekandmist ning jätab harvem tõmbejälgi. Kasutage pikendusvardaga rullikut, et ulatuda kõikidesse terrassi piirkondadesse. Pintsliga värvige terrassi servad ja kõik kohad, kuhu rull ei ulatu.
 3. Terrassi värvi väikeste alade kaupa: jagage terrass mõttelisteks osadeks ja töötage korraga ühe sektsiooniga. Alustage terrassi kaugemast otsast ja liikuge välja poole, et te ei peaks üle astuma juba värvitud osadest. Värvige lauad kindlasti puidusüüga samas suunas, et saada loomulikum välimus.
 4. Kandke mitu kihti: kauakestva viimistluse saavutamiseks on oluline kanda vähemalt kaks värvikihti. Enne teise kihi pealekandmist oodake, kuni esimene kiht on täielikult kuivanud. Kui kasutate poolläbipaistvat peitsi, võib teil vaja minna ainult ühte kihti.

Laske kuivada: pärast värvimise lõpetamist laske puitterrassil enne sellele astumist täielikult kuivada. Olenevalt ilmastikutingimustest võib see kesta 24 kuni 48 tundi.

 

Kulunud terrassi taastamine

Isegi parima värvi ja pealekandmise korral ilmuvad terrassil lõpuks kulumisjäljed. Värvitud terrassi taastamiseks tehke järgmist.

 1. Puhastage terrass: puhastage terrass põhjalikult tekipuhastusvahendi ja elektrilise pesuriga, et eemaldada mustus ja sodi. Pöörake erilist tähelepanu piirkondadele, kus on kõige rohkem liigutud, kuna need on piirkonnad, mis kuluvad kõige rohkem.
 2. Lihvige terrass: kasutage jämedateralise liivapaberiga karedate kohtade või koorunud värvi lihvimiseks. Seejärel kasutage pinna silumiseks peenemat liivapaberit. See loob uue värvikihi jaoks puhta ja sileda pinna.
 3. Uue värvikihi pealekandmine: Kui terrass on puhas ja kuiv, kandke peale uus värvikiht. Järgige samu samme, mida tegite terrassi esmakordsel värvimisel, sealhulgas valige õige värv, kasutage rulli, töötage sektsioonidena, kandke mitu kihti ja laske sellel täielikult kuivada.
 4. Regulaarne hooldus: Regulaarne hooldus on teie värvitud puitterrassi parima väljanägemise võti. See hõlmab terrassi regulaarset puhastamist, prahi eemaldamist ja värvi mõranenud või koorunud piirkondade üle tegemist.

Kokkuvõte

Terrassi värvimine on suurepärane viis kaitsta seda ilmastiku eest ja parandada selle välimust. Nõuetekohane ettevalmistus, värvi pealekandmine ja hooldus on kauakestva välimuse jaoks üliolulised. Järgides selles artiklis kirjeldatud samme, saate oma terrassi värvida ja taastada peaaegu professionaal. Ärge unustage võtta aega, et tööd saaks teha rahulikult, töötada osadena ja parimate tulemuste saavutamiseks kanda mitu värvikihti.

Meie meeskond, kes on spetsialiseerunud kvaliteetste ja stiilsete puidust tekkide ja terrasside ehitamisele. Miks mitte muuta teie tagahoov lõõgastumise ja meelelahutuse oaasiks. Terav pilk disainile ja vankumatu pühendus kvaliteedile, et mõned omadused, miks just meid terrassiehitusse kaasatakse. 

Miks siis oodata? Võtke meiega ühendust juba täna, et leppida kokku konsultatsioon ja teha esimene samm oma unistuste õueala suunas.

Võta ühendust

info@puuseppmeister.ee
+372 53488434