terrassi ehitus

Terrassi õlitamine-kaua kaunis püsiv terrass

Terrassi hooldamine

 

 

Terrassi õlitamine

on oluline osa selle eest hoolitsemisel ja selle kaitseks ilmastikutingimuste eest. Õigeaegne õlitamine pikendab terrassi eluiga ning annab sellele ka ilusa väljanägemise. Siin on mõned soovitused terrassi õlitamise protsessiks:

  1. Survepesuriga puhastamine

Enne õlitamist tuleb terrass puhastada. Selleks võib kasutada survepesurit, mis eemaldab tõhusalt mustuse, sambla ja vetikate jäägid terrassi pinnalt.

  1. Terassi- ja kalustepesu harjaga

Pärast survepesu on soovitatav kasutada Tikkurila kalustepesu harja, et eemaldada järelejäänud mustus ja lahtised osakesed. Kalustepesu harja võib kasutada ka terrassilaudade vahede puhastamiseks.

  1. Loputus survepesuriga

Pärast puhastamist tuleb terrass korralikult loputada survepesuriga. See eemaldab kõik järelejäänud mustuse ja puhastusvahendid.

  1. Lihvimine

Enne õlitamist tuleb terrass ka lihvida, et eemaldada lahti tulnud pinnud vana õli jäägid ja avada puidu poorid, et uus õli saaks paremini imenduda ja et laud jääks sile. Peale lihvi tuleb terrass tolmust puhastada.

  1. Terrassi õlitamine

Terrassi õlitamiseks soovitame kasutada kvaliteetset terrassi õli, mis kaitseb puitu ilmastiku mõjude eest ja annab sellele ka ilusa väljanägemise. Üks selline õli on Tikkurila terrassiõli, mida saab osta erinevates toonides. Enne kasutamist tuleb õli hoolikalt segada ning kanda see peale pintsliga või rulliga. Oluline on õlitada ka terrassi laudade vahed, et kaitsta ka neid niiskuse eest.

Kokkuvõttes on terrassi õlitamine oluline samm selle eest hoolitsemisel. Kvaliteetse terrassi õli kasutamine ning korralik puhastamine ja lihvimine annavad terrassile kauakestva kaitse ja ilusa välimuse. Soovitame kasutada Tikkurila terrassiõli ning kaluste pesu harja, mida saab osta Tikkurila ametlikult kodulehelt.

Võta ühendust

info@puuseppmeister.ee
+372 53488434