terrassi ehitus

Terrassi õlitamine – 5 sammuga põhjalik juhend

Terrassi ehitamine

Terrassi õlitamine ei pea olema keeruline väljakutse ja sellega võib suurema tahtmise korral igaüks hästi hakkama saada. Terrassi õlitamine võib aidata säilitada selle loomulikku ilu ja luua kaitsekihi looduse elementide eest, muutes selle paljudeks aastateks tugevaks ja vastupidavaks. Kuid enne alustamist on oluline mõista õigeid tehnikaid ja kasutada õigeid tooteid, mis tagavad parima tulemuse. Siin on meie lihtne samm-sammult juhend selle kohta, kuidas puitterrassi õigesti õlitada.

1. samm – Ettevalmistus

Esimene samm on terrass ette valmistada, harjates mustuse ja prahi jäiga harja või luuaga maha. Kangekaelsema mustuse korral kasutage kahjustuste vältimiseks madala rõhuga survepesurit. Oluline on rõhutada, et survepesuri mitteteadlik kasutamine kõrge surve korral võib väga lihtsalt puitu kahjustada. Olge siis sellega ettevaatlikud. Enne järgmise sammu juurde asumist, laske kõigil märgadel pindadel täielikult kuivada.

2. samm – õige toote valimine

Toote valimisel otsige toodet, mis on spetsiaalselt mõeldud puitterrasside jaoks – see tagab, et see ei põhjusta aja jooksul kahjustusi ega värvimuutusi. Sõltuvalt soovitud välimusest valige kindlasti kas läbipaistva või poolläbipaistva tooniga õli. Olenevalt materjalist, millest teie terrass on valmistatud, võite vajada veel mõnda lisa toodet, näiteks värvieemaldit või krunti.

3. samm – õli pealekandmine

Puitterrassi ilmastikumõjude eest kaitsmiseks on õli pealekandmine hädavajalik. Õli pealekandmiseks võid kasutada kas pintslit või rulli, olenevalt sellest, milline ja kui suur on õli pealekandmist vajav terrassi ala. Õli pealekandmisel olge ettevaatlik, et mitte õli üleliia kasutada ega kasutada liiga tugevat survet, kuna see võib puidu pinnale jätta jälgi. Selle asemel püüdke ühtlase lõpptulemuse saavutamiseks teha aeglaseid ja ühtlaseid liigutusi. 

Oluline on märkida, et mõned tooted vajavad optimaalsete tulemuste saavutamiseks kahte kihti õli. Seetõttu on soovitatav juhiseid eelnevalt kontrollida, kui te täiesti kindlad pole. Lisaks on hea tava lasta esimesel kihil enne teise pealekandmist täielikult kuivada. See aitab õlil puitu tungida ja tagab pikaajalise kaitse.

4. samm – laske terrassiõlil kuivada ja pühkige üleliigne maha

Pärast õli pealekandmist laske sellel korralikult kuivada – tavaliselt võtab see aega umbes 24 tundi, kuid vajadusel kontrollige uuesti tootja soovitusi! Kui kõik on täielikult kuivanud, pühkige üleliigsed jäägid puhta lapiga maha. Seejärel võite pehme harjaga õrnalt terrassi veelkord üle käia (see peaks eemaldama kõik järelejäänud tolmuosakesed).

5. samm – kontrollige veelkord ja kasutage õli kaitsvaid lakke või muid vahendeid

Kindlasti tasub pinda veelkord kontrollida pärast selle täielikku kuivamist – veenduge, et poleks alasid, millele o9leks vaja lisatähelepanu pöörata, nagu praod või ebaühtlased laigud. Praod tuleks täita sobivate materjalidega, näiteks pahteldage enne jätkamist! Kui olete lõpetanud, kandke peal vähemalt üks kiht õli kaitsvat lakki või muud vahendit, et tagada täiendav kaitse ilmastikumõjude ja aja jooksul kulumise eest. Kindlati peab õli kaitsevahend olema välistingumustele vastav. Selline abivahend tõrjub ka hästi lisaks õlile niiskust.

Kokkuvõtvad mõtted

Väliterrassi korralik hooldamine on oluline, kui soovite, et see näeks hea välja ja kestaks kauem – õnneks ei pea puidu eest hoolitsemine siiski liiga palju teie väärtuslikku aega kulutama! Järgides meie ülaltoodud lihtsat viiesammulist juhendit, saate hoida oma terrassi suurepärases väljanägemises aastaringselt, samas kaitstes seda võimalike kahjustuste eest. Pidage meeles, et regulaarne puhastamine ja kaks korda aastas ülevaatus on terrassi hooldamiselvõtmetähtsusega, pärast seda, nautige tulemusi.

Muutke oma hoovi ja väliruumi kauni puitterrassiga! Võtke meiega ühendust juba täna, et alustada oma unistuste õueala loomisega. Meie ekspertmeeskond on valmis kujundama, ehitama ja paigaldama täiusliku terrassi, mis sobib teie stiili ja eelarvega. Ära oota, broneeri konsultatsioon kohe!

Võta ühendust

info@puuseppmeister.ee
+372 53488434